2005 рік

15 березня – “Національний Альянс” організує в Луцьку прес-конференцію відомого діяча білоруської опозиції В’ячеслава Сівчика.

25 березня – “Національний Альянс” разом з “Молодим Фронтом” (Білорусь) вітає на залізничному вокзалі Києва пасажирів поїзда Мінськ-Київ із днем проголошення “Білоруської Народної Республіки”. Уздовж перону стоїть близько 15 активістів з біло-червоно-білими прапорами й вітальними транспарантами. Поїзд зустрічають вигуками “Живе Білорусь” і “Зі святом”. Молодий чоловік через мегафон поздоровляє людей із  Днем волі. Пасажирам роздаються вітальні листівки.

Фото з акції

7 квітня – “Національний Альянс” і “Молодий Фронт” провели в Києві дві акції.

О 15.30 українці й білоруси зібралися на акцію солідарності братніх народів у вигляді флеш- мобу на Майдані Незалежності.  Кілька десятків молодих людей з портретами вбитих і засуджених білоруських опозиційних діячів, з  чорними мішками на головах і наручниками на ногах протягом півгодини проводили акцію на центральній площі української столиці.  Представникам ЗМІ й перехожим роздавалися інформаційні листівки про політичну ситуацію в Білорусі.

Фото з акції

Ввечері, о 20.00 на тому ж місці активісти запалили свічки в пам’ять про викрадених й убитих  білоруських опозиціонерів.  Акції проходили під національними прапорами обох країн.

10 квітня – акції на Майдані Незалежності, які пройшли 7 квітня,  викликали нервову реакцію офіційного Мінська. Заступник керівника комісії з міжнародних справ і зв’язків з СНД Палати представників Національних зборів Білорусі Сергій Кастян заявив, що акції були провокацією, проведеною в межах “реалізації українським керівництвом плану по просуванню свободи в Білорусі “.

19 квітня – у місті Рівне пройшла акція в межах інформаційної компанії  “Свободу  Білорусі”. Акція проходила у формі флеш-мобу. На Театральній площі міста сиділи хлопці  в одязі ув’язнених із заклеєними скотчем вустами. Вони символізували білоруських опозиційних політиків, журналістів і простих громадян, які за свої переконання були позбавлені не тільки волі, але й життя. На площі також стояли інформаційні стенди на яких була розміщена інформація про злочини теперішньої білоруської влади.

21 квітня – акція на підтримку білоруського громадянського суспільства пройшла у Львові. Біля пам’ятника Тарасу Шевченко були розміщені стенди, де кожний бажаючий міг написати, що він думає про білоруську владу й особисто про Олександра Лукашенка.

Перехожим роздавалися листівки з інформацією про авторитарний режим у Білорусі й діяльності молодіжної організації “Молодий Фронт”.

Фото з акції

25 квітня – у Мінську відбулося підписання угоди про співробітництво між “Національним Альянсом” і “Молодим Фронтом”.

Фото

26 квітня – під час акції “Чорнобильський шлях” у Мінську 5 членів “Національного Альянсу” затримуються співробітниками міліції.

Фото

27 квітня – Справу про затримання українців на особистий контроль бере міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. МЗС виступає з нотою протесту проти затримання. На суді українці отримують від 9 до 15 діб арешту. В Івано-Франківську й Луцьку проходять прес-конференції, на яких представники “Національного Альянсу” розповідають подробиці затримання українців і останні новини про дії спрямовані на їхнє звільнення. Перед посольством Білорусі в Києві “Національний Альянс” починає безстрокову акцію протесту.

Фото з акції

28 квітня – “Національний Альянс”  заявляє, що буде блокувати будівлю і роботу білоруського посольства в Києві, поки члени організації не будуть звільнені. У цей же день стає відомо, що затримані українці оголосили голодування.  На  захист українців виступає “Українська Народна Партія”. У Луцьку й Чернівцях проходять акції в підтримку затриманих українців.

29 квітня – підкомітет Парламентської асамблеї Ради Європи засуджує затримання українців у Мінську. Акція в підтримку членів “Національного Альянсу” проходить у Львові.

30 квітня відео з акції під посольством Білорусі в Києві

Кліп “Блокада”, в якому вимагається звільнення членів “Національного Альянсу“ з білоруської тюрми

1 травня – перед спец приймальником-розподільником на вулиці Акрестіно в Мінську проходять дві акції в підтримку затриманих на “Чорнобильському шляху” білорусів, українців і росіян.

3 травня – “Національний Альянс” проводить акцію в підтримку затриманих членів організації в Полтаві.

4 травня – на акцію протесту до білоруського посольства в Києві з’їжджаються активісти “Національного Альянсу”  з усієї України.  50 людей перед посольством стукають у пластикові пляшки й барабани. Під виття мегафонних сирен пікетники намотують колючий дріт на символічні протитанкові їжачки. Посол Білорусі Валентин Величко з обложеного будинку, заявляє що не виключає припинення роботи дипломатичної місії.

Відео з акції перед білоруським посольством

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що збирається обговорити з президентом Білорусі  Олександром Лукашенком долю затриманих членів  “Національного Альянсу”. За словами Ющенко білоруська сторона використовує подвійні стандарти щодо українців.  Затримані на акції росіяни були звільнені через кілька днів після затримання.

Відео промови Ющенка

5 травня – після відбуття 9 днів ув’язнення,  звільнений перший з затриманих українців Олексій Панасюк.  В Івано-Франківську активісти “Національного Альянсу” проводять акцію в підтримку своїх колег затриманих у Мінську.

6 травня – звільнено інших 4 затриманих українців. Андрієві Бокочу був скорочений строк знаходження під вартою з 15 діб до 10.

10 травня – члени “Національного альянсу”, які повернулися з білоруського ув’язнення, проводять біля білоруського посольства в Києві прес-конференцію.

11 травня – прес-конференції з затриманими на “Чорнобильському шляху” українцями проходять в Рівному, Луцьку та Івано-Франківську.

13 травня – міністр закордонних справ України Борис Тарасюк зустрічається з затриманими в Мінську українцями й представником “Молодого фронту” в Україні.

Проходить конструктивна розмова, під час якої міністр схвалює дії членів “Національного Альянсу”.

14 травня – лідер “Молодого фронту” Дмитро Дашкевич за запрошенням молодіжної організації “Національний Альянс” відвідує Луцьк, де проводить прес-конференцію для українських журналістів.

15 травня – 30 членів “Національного альянсу” беруть участь в “Параді Шумана”,  який проходить у рамках Європейських Зустрічей у Варшаві.

Після закінчення “Параду Шумана” “Національний Альянс” і “Молодий фронт” провели акцію “Свободу  Білорусі!”.

Фото з акції

1 червня – “Національний Альянс” починає всеукраїнську компанію “Дайте їм вчитися” у підтримку активістів, відрахованим з навчальних установ Білорусі за політичними мотивами. Акції в підтримку молодих білоруських  демократів проходять одночасно в шести українських містах: Києві (фото), Івано-Франківську (фото),  Стаханові (фото), Львові, Полтаві й Кривому Розі (фото).

8-12 червня – керівник “Національного Альянсу” Ігор Гузь з робочою поїздкою відвідує Польщу. На третій загальнопольській конференції “Зв’язки з громадськістю місцевого самоврядування ” у місті Красник він виступає з доповіддю на тему “Порівняльний аналіз виборчих штабів Віктора Ющенко й Віктора Януковича під час президентської гонки”.  У Варшаві Ігор зустрічається з представниками польських організацій “Wolna Ukraina” і “Kuznia Wschodnia”, які висловлюють бажання співпрацювати  з “Національним Альянсом”  у напрямку розвитку демократичних цінностей у Білорусі. Також під час відвідування Варшави досягаються попередні домовленості з представниками навчальних закладів  Польщі,  про навчання в цій країні білоруських студентів, які в Білорусі були відраховані з навчальних закладів за свої політичні переконання.

Крім того, представники українських студентських середовищ Варшави й Любліна домовилися  координувати свою роботу з “Національним Альянсом”  у культурному і громадському напрямках

1-17 липня – біля польського міста Сувалки проходить міжнародний молодіжний табір “Пам’ять без кордонів – 2005″, основним завданням якого було впорядкування могил воїнів армії Української Народної Республіки. Одним з організаторів  табору виступає “Національний Альянс”.

Фото з заходу

24 серпня – 1 вересня – “Національний Альянс” у Маневицькому районі Волинської області проводить освітній табір “Легіонер-2005″. Крім українців, участь у ньому прийняли члени білоруських молодіжних організацій.

6-27 вересня – протягом трьох тижнів 13 членів “Національного Альянсу” у якості тренерів беруть участь у трьох семінарах для 150 білорусів. Семінари проходили в Литві й були організовані датською організацією SILBA. Учасники семінару також провели у Вільнюсі акцію проти політичних репресій у Білорусі.

30 вересня – представники “Національного Альянсу”  у якості гостей беруть участь у Конгресі  демократичних сил Білорусі.

22-23 жовтня – члени “Національного Альянсу” у Любліні спостерігають за другим туром президентських виборів у Польщі.

Фото з ​​поїздки

8 грудня – у приміщенні історичного факультету Волинського державного університету ім. Лесі Українки проходить круглий стіл на тему ”Чи можлива революція в Білорусі?”. На запитання українських студентів відповідав представник “Молодого фронту” в Україні Ігор Щекаревич.