2006 рік

2-3 лютого – шестеро учасників білоруської інформаційної компанії “Досить!” за запрошенням української молодіжної організації  “Національний Альянс” відвідують Україну з метою налагодження зв’язків з українськими молодіжними організаціями.

4 лютого – на білорусько – українському кордоні співробітники білоруської митниці проводять обшук в особистих речах активістів компанії “Досить!”, які поверталися в Мінськ поїздом Київ – Мінськ.

Митники повідомили, що шукають нелегальну літературу й валюту в великих розмірах. За словами білоруських активістів, митники й прикордонники відмовилися представитися й поводилися грубо.

16 лютого – “Національний Альянс” приєднався до акції солідарності з білоруськими  демократами біля білоруського  посольства в Києві.

24-26 лютого – білоруські  активісти беруть участь у зимовому спортивно-патріотичному таборі “Добраволець-2006″,  ініціатором якого виступив “Національний Альянс.”

17 березня – о 21.30 у поїзді Чернігів – Гомель на українсько-білоруському кордоні  білоруськими прикордонниками був затриманий заступник голови Луганської обласної організації “Національний Альянс” Руслан Конєв,  який направлявся в Мінськ за запрошенням білоруських партнерів нашої організації. 18 березня о третій годинні ночі Конєв був посаджений на поїзд Мінск – Київ і доставлений  до першої зупинки  на українській території, “Горностаївка”, де й був висаджений. Крім Конєва білоруські  прикордонники не пустили в Мінськ і ще кілька членів організації.

19 березня – представник “Національного Альянсу”  Павло Данильчук виступає з промовою на мітингу білоруської  опозиції на Жовтневій площі Мінська проти фальсифікації виборів. Після закінчення акції вісім членів “Національного Альянсу” були затримані співробітниками міліції й людьми в цивільному.

20 березня – всі, затримані раніше на акції, члени “Національного Альянсу” депортовані в Україну з забороною відвідування Білорусі протягом 5 років.

21 березня – у Києві проходить прес-конференція депортованих з Білорусі українців.

5 квітня – в Луцьку пройшла прес-конференція, організована “Національним Альянсом “. На ній обговорювалася політична ситуація в Республіці Білорусь після президентських виборів. Участь у прес-конференції взяли активісти білоруських  молодіжних організацій, які в той момент перебували в Україні у зв’язку з переслідуванням їх з боку правоохоронних органів Білорусі.

25 квітня – двом активістам “Союзу української молоді в Україні” білоруські  митники перешкодили перетнути білорусько- український кордон.  Активісти в рамках компанії  “Національного Альянсу” “Свободу  Білорусі ” їхали на щорічну акцію “Чорнобильський шлях-2006″, яка відбувається 26 квітня в Мінську.

26 квітня – п’ятеро активістів “Національного Альянсу” взяли участь в акції білоруської опозиції  “Чорнобильський шлях-2006″.

5-8 травня – у Ківерцівському районі Волинської області проходить спортивно-патріотична гра “Звитяга-2006″. У заході взяло участь близько 200 людей, з них восьмеро  були представники молодіжних організацій Білорусі.

5 червня – у Луцьку пройшла прес-конференція за участю заступника керівника партії  “Білоруський Народний Фронт” Олексія Михалевича, представника білоруської молодіжної організації “Молодий Фронт” Ігоря Щекаревича й депутата Волинської обласної ради, голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Національний Альянс” Ігоря Гузя.

Фото з прес-конференції

6 червня –  в Луцьку пройшла презентація Центру регіонального розвитку “Співпраця без кордонів”.

1-12 липня – члени “Національного Альянсу” взяли участь у міжнародному молодіжному таборі “Пам’ять без кордонів-2006″ у Польщі, під час якого пройшло впорядкування могил воїнів армії Української Народної Республіки в містечку Вадовице (біля Кракова). Організаторам заходу з польської сторони виступив ZHP- Об’єднання Харцерів Польщі.

Крім робіт на могилах, делегація провела ряд зустрічей з польськими й українськими чиновниками: секретарем Ради охорони пам’яті жертв війн і репресій Анджеем Пшєвозняком, Надзвичайним і вповноваженим Послом України в Республіці Польща Олександром Моциком, Генеральним консулом України в місті Краків Михайлом Бродовичем, а також представниками муніципалітетів Вадовице й Кракова. Крім того, пройшла зустріч молодих активістів з представниками української діаспори.

Фото

31 липня-6 серпня – на території Маневицького району Волинської області пройшов міжнародний молодіжний табір “Дика гра”. Організаторами його виступили “Національний Альянс” і колеги з Данії – організація “Silba”. Табір був організований для активістів білоруських молодіжних організацій. Усього на Волинь прибуло більше 80 людей з різних міст Білорусі. Крім того, у табір приїхали представники організації “Silba” з Данії, Франції й Швеції.

16-20 серпня – у Закарпатській області “Національний Альянс” провів освітній табір “Легіонер-2006″. Крім українців учасниками табору стали представники молодіжних організацій Білорусі.

7-15 жовтня – у рамках програми “Пам’ять без кордонів” члени “Національного Альянсу” взяли участь у відновленні поховань воїнів армії Семена Петлюри в польському містечку Калуш. По завершенню роботи у Варшаві пройшла зустріч активістів з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Польща Олександром Моциком, який від імені посольства висловив подяку української молоді за її внесок в українсько-польську дружбу й поліпшення добросусідських стосунків. Традиційним партнерам програми з польської сторони виступив ZHP- Об’єднання Харцерів Польщі.

30 жовтня – у Криму, Кривому Розі  й Луцьку пройшли акції в підтримку лідера “Молодого фронту”  Дмитра Дашкевича,  над яким у цей час відбувався суд у Мінську.

Фото з акції у Луцьку

31 жовтня – акції в підтримку Дашкевича пройшли в Полтаві, Рівному, Черкасах, Львові й Києві.

7-13 листопада – у місті Бурса, що в Туреччині, пройшов міжнародний молодіжний семінар “Цілі  розвитку тисячоліття”.  За запрошенням Центру молодіжних громадських організацій Волині “Наша справа” прийняти в ньому участь відгукнувся “Національний Альянс”. Захід проходив за підтримки Організації Об’єднаних Націй.  Під час поїздки нами були налагоджені тісні контакти із представниками ряду грузинських громадських організацій.

26 листопада – представники “Національного Альянсу” відвідали Люблін (Польща),  де взяли участь у спостереженні за ходом місцевих виборів. Крім того українці зустрілися з переможцем виборів на посаду мера Любліна Адамам Василевським, депутатам Сейму Янушам Паликотом,  депутатам Сеймику Люблинского воєводства Яцеком Собчаком і керівником штабу “Громадянської платформи”  у Люблінському  воєводстві Яцеком Свістовским.

Фото з ​​поїздки