2009 рік

18 лютого-13 березня – Центром регіонального розвитку “Співпраця без кордонів” організовані покази фільму про агресію Росії проти Грузії “Хроніки грузинського серпня”  у Кіровограді, Житомирі, Горохові, Ковелі, Запоріжжі, Острозі, Старій Вижві, Тернополі, Івано-Франківську, Львові, Луцьку й Рівному.

4-5 квітня – представники “Національного Альянсу” і “Молодого Фронту” (Білорусь) напередодні виборів у молдовський парламент відвідали Молдову. Члени делегації зустрілися з актівістамі й керівниками молодіжних організацій опозиційних партій, а саме: Суспільно-політичного руху “Європейська дія”, Ліберальної партії Молдови, альянсу “Наша Молдова” і Ліберально-демократичної партії Молдови.

Наша делегація відвідала місто Бєльці й Кишинів. Там ми познайомилися й обговорили можливість майбутнього співробітництва із представниками організацій української діаспори, зокрема, Союзу українців Молдови “Заповіт” і Асоціації української молоді Молдови “Злагода”.

З нашої сторони молдавським українцям було запропоновано організувати поїздку студентів- українців з Молдови в Україну з метою ознайомлення їх зі своєю історичною Батьківщиною.

Фото з поїздки

1-4 травня – “Національний Альянс” проводить у Волинській області спортивно-патріотичну гру “Звитяга-2009″. Крім 250 українців, участь у ній приймає  також член білоруської  молодіжної організації “БУНТ.”
23 липня – в українському  місті Луцьку пройшла прес-конференція молодофронтівця  Євгенія Скребца й депутата Волинського обласної ради й керівника молодіжної організації “Національний Альянс” Ігоря Гузя. На прес-конференції Євгеній розповів українським журналістам про політичних в’язнів у Білорусі. Ігор Гузь у свою чергу розповів про заплановану в Україну компанію на підтримку молодофронтівца Артема Дубського, який в цей час перебував у білоруській в’язниці.

23 липня – в українському місті Луцьку відбулася прес-конференція активіста «Маладога Фронту» (Білорусь) Євгенія Скребця і депутата Волинської обласної ради, керівника молодіжної організації “Національний Альянс” Ігоря Гузя.

На прес-конференції Євген розповів українським журналістам про ситуацію і політичних в’язнів у Білорусі.Ігор Гузь у свою чергу розповів про заплановану кампанію на підтримку Артема Дубського в Україну.

31 липня- 2 вересня – у селі Залісся, що в сорока кілометрах від Бреста, пройшов табір за назвою “Чарівний будинок європейських зустрічей”, Ініціаторам табору виступила молодіжна ініціатива “Дедич”. За запрошенням організаторів табір відвідали також члени “Національного Альянсу”.

6 серпня – “Національний Альянс” провів у Луцьку акцію з вимогою звільнення білоруського політв’язня Артема Дубского.

29-30 серпня – “Національний Альянс” виступив партнерам Європейських Днів Добросусідства.

24-27 вересня – молоді люди з білоруських демократичних організацій беруть участь у спортивно-патріотичному таборі “Повстанець-2009″ у Волинській області. Організаторами заходу виступив “Національний Альянс”.

10 жовтня – у місті Калуш (Івано-Франківська область) молодіжні організації “Національний Альянс” і “Молодий Рух” провели акцію з вимогою звільнення Артема Дубского. Близько 15 людей спочатку пройшлися вулицями міста, а після сталі на центральній площі з портретами білоруського політв’язня.
Одночасно роздавались листівки про ситуацію в сусідній країні й збирали підписи з вимогою звільнити Дубского. Усього було зібрано близько 200 підписів, які пізніше були відправлені в білоруське посольство в Києві.

Фото з акції

10 жовтня – член Ради “Національного Альянсу” Сергій Мартинюк і міжнародний секретар організації Оксана Лойко  відвідали IV З’їзд “Молоді БНФ”.

Виступаючи на з’їзді Сергій Мартинюк побажав білорусам боротися й не здаватися, а також відзначив, що українська молодь, зокрема члени “Національного Альянсу”, завжди готові підтримати їх і прийти на допомогу, як це вже було в 2005 і 2006 роках. По завершенню свого виступу Сергій Мартинюк подарував заступникові “Молоді БНФ” Антону Калиновскому український синьо-жовтий прапор. У відповідь одержав білий-червоно-білий білоруський прапор у знак братерства організацій.

Крім того, під час поїздки в Мінськ Сергія Мартинюка й Оксани Лойко, пройшла їхня зустріч із лідерами “Молодого Фронту” – Дмитром Дашкевичем і Анастасією Положанкой.

Відео виступу Сергія Мартинюка на з’їзді

11 жовтня – акція з вимогою звільнити Дубского пройшла в Полтаві. Крім самої акції проходив і збір підписів під петицією про звільнення політв’язня. Усього було зібрано близько 150 підписів.

Фото з акції

12 жовтня – акція в підтримку затриманого активіста “Молодого Фронту” Артема Дубского пройшла у Львові. Під вимогою звільнити молодофронтівца під час акції підписалася більш 100 людей.

Фото з акції

14 жовтня – члени “Національного Альянсу” вимагали в місті Вінниця звільнити Дубского. Акція пройшла близько “Вінницького обласного земляцтва білорусів”. Також збиралися підписи під вимогою звільнити активіста. У підсумку було зібрано більш ніж 150 підписів, які були відправлені на адресу посольства Білорусі в Києві.

Фото з акції

27 жовтня – у Луцьку пройшла ще одна акція в підтримку білоруського політв’язня Артема Дубского.

Фото з акції

24 грудня – у Кишиневі пройшло підписання угоди про співробітництво між “Національним Альянсом” і “Tineretul Liberal” – молодіжною організацією Ліберальної партії Молдови.

З боку “Tineretul Liberal” документ підписав її голова Серджо Богян, з української сторони  – керівник “Національного Альянсу” Ігор Гузь.

Крім того керівник “Національного Альянсу” Ігор Гузь і міжнародний секретар організації Оксана Лойко провели зустрічі з міністром Молоді й спорту Іоаном Чебану й віце-прем’єр міністрам Молдови Іоаном Негреєм.

Відео з підписання угоди