Акція до Дня Незалежності Білорусі в Києві

25.07.2011

27 липня 2011 року о 12.00 в Києві біля пам’ятника білоруському письменнику Володимиру Короткевичу (поруч із посольством Республіки Білорусь, що за адресою: вул. Коцюбинського, 3а) відбудеться акція, присвячена 21 річниці проголошення Декларації про державний суверенітет Білорусі.

27 липня 1990 року – одна з найважливіших дат у новітній історії Білорусі. Від цього дня після десятиліть неволі почала відновлюватися державність країни. Декларація засвідчила не тільки наміри, але й здатність білорусів самостійно будувати власну державу. Цей акт проголосив Білорусь суверенною державою, яка «встановлена на основі здійснення білоруською нацією її невід’ємного права на самовизначення, державності білоруської мови, верховенства народу у визначенні своєї долі». Згідно з Декларацією носієм суверенітету країни та єдиним джерелом державної влади є білоруський народ. 25 серпня 1991 року Декларації про державний суверенітет було надано статус конституційного закону.

Сьогодні у Білорусі панує антибілоруський режим, який скасував святкування 27 липня як державного свята Дня Незалежності, оголосивши війну своєму народові. Тільки за останні місяці тисячі білорусів було заарештовано за свої переконання, понад 40 громадян, ставши політв’язнями, відбувають тюремні покарання від 2 до 6 років. Тому акція 27 липня стане і днем нашої солідарності з тими, хто зараз страждає за Білорусь.

Організатори акції – голова Руху Солідарності «Разам» В’ячеслав Сівчик та голова «Правого Альянсу»     Юрась Каретніков.

Коментування: коментарів