Білорусь не реагує на ноти МЗС України

22.04.2011

Мінськне реагує на ноти, які направлено українським Міністерством закордонних справ.

Про це DT.UA повідомив посол України у Білорусі Роман Безсмертний. «Ми ще вчора передали ноту з приводу української правозахисниці. Відповіді від білоруської сторони не було. Взагалі, починаючи з 19 грудня минулого року українська сторона передала білоруському МЗС кілька нот щодо людей, яких не пустили до країни. Ні на одну з нот ми не отримали відповіді», – сказав він.

Посол не виключив існування у Мінську «чорного списку» українських громадян, яких не хочуть бачити у Білорусі, оскільки кожна країна має право на такий список. У той же час Р. Безсмертний додав: «Ми цього списку не бачили, але зараз уже простежується тенденція, що білоруська сторона обмежує в’їзд людей, які мають відношення до міжнародних організацій із захисту прав людини».

20 квітня українську правозахисницю М. Цапок було знято з потяга «Київ – Мінськ» білоруськими прикордонниками. Вона прямувала до Білорусії для надання допомоги Міжнародній наглядовій місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі.

Ще одного інформаційного помічника представника Міжнародної наглядової місії з України Максима Кицюка також затримали на українсько-білоруському кордоні: у ніч на 9 березня 2011 року його зняли з потяга співробітники прикордонної застави, заявивши правозахиснику, що з 4 березня він у «списках нев’їзних».

Представники Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі розцінюють цей факт як пряме перешкоджання Міжнародній наглядовій місії.

Коментування: коментарів