Білорус оскаржує рішення про заборону національного прапора

1.12.2011

1 грудня активіст Центру “Співпраця без кордонів” Ігор Щекаревіч направив скаргу Комісару Польщі по  захисту цивільних прав. Білорус просить скасувати рішення прокуратури і суду в Бидгощі. Ці польські державні установи визнали правильним заборону біло-червоно-білого прапора під час баскетбольного матчу Білорусь-Литва чемпіонату Європи серед жінок.

Щекаревіч: “Не можу зрозуміти, чому влада Польщі так не любить білоруський національний прапор. Вже друга державна установа Польщі фактично відмовила білорусам у праві вільно користуватися нашим прапором. Вчора ввечері я отримав документ із суду в Бидгощі, в якому повинно було бути конкретно написано, чому суд прийняв таке рішення. Але в короткій відповіді на одну сторінку немає ніякої аргументації. Це лише підтверджує те, що суд і прокуратура ухвалили рішення про заборону білоруського прапора тільки тому, що їм так захотілося, а не згідно з польським законодавством. Тому з допомогою правозахисника Андрія Жукавца я сьогодні направив скаргу”.

Нагадаємо, що інцидент із забороною білоруського прапора відбувся 25 червня. Служба охорони стадіону, де проходила гра, перешкоджала групі білоруських уболівальників розгорнути біло-червоно-білі прапори, а потім із застосуванням сили видалила білорусів зі стадіону.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Читайте також:

У Польщі в черговий раз заборонили білоруський національний прапор

Суд у Польщі вирішить, чи мають право білоруси користуватися національним прапором

Оскаржено рішення про заборону в Польщі білоруського національного прапора

Польська прокуратура заборонила білоруський національний прапор

Від польської прокуратури вимагають покарати винних в образі білоруського прапора (фото)

Коментування: коментарів