Білоруські активісти хочуть зустрітися з міністром юстиції Польщі

6.01.2012

Після плідної зустрічі в генпрокуратурі Польщі, білоруські активісти збираються зустрітися з керівництвом міністерства юстиції Польщі.

5 січня на ім’я міністра юстиції Польщі Ярослава Говіна надійшло звернення від Центру “Співпраця без кордонів”, “Союзу на підтримку демократії в Білорусі”, “Молодого Фронту”, “Білоруської Християнської Демократії” і “Європейської Білорусі”.

Як зазначив представник Центру “Співпраця без кордонів” Ігор Щекаревіч, активісти збираються обговорити на зустрічі два головних питання.

Щекаревіч: “12 років у Білостоці місцевою прокуратурою і судом йде переслідування білоруського опозиціонера Андрія Жуковца. Під час зустрічі в генеральній прокуратурі ми побачили, що заступник генпрокурора зацікавлений у з’ясуванні всіх обставин цієї справи. Зараз ми хочемо донести правдиву інформацію у цій справі і до міністерства юстиції Польщі, щоб воно звернуло увагу на дії білостоцького суду. Також на зустрічі ми хочемо обговорити скандальне рішення суду в Бидгощі про фактичну заборону білоруського національного прапора на спортивних заходах у Польщі. Нам незрозуміло, законами якої країни керувалася суддя в Бидгощі, затверджуючи це рішення”.

Зазначимо, що суддя Шченсни Шиманський, який займається справою Жуковца, зараз є підозрюваним у кримінальній справі за фактами фальсифікації доказів проти білоруського опозиціонера. Однак це не заважає йому далі займатися цієї справою. Найближчим часом Шиманський збирається їхати в Білорусь і співпрацювати там з органами державної безпеки та суддями у справі Жуковца.

Нагадаємо, що 22 грудня представники організацій зустрілися із заступником генпрокурора Польщі Робертом Гернандам. У ході зустрічі були обговорені численні факти порушення прав активістів білоруської опозиції з боку польських прокуратур. За підсумками бесіди, активісти оцінили її як успішну.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів