Білоруси та українці отримують інформацію один про одного через Москву

17.12.2011

Білоруські та українські журналісти взяли участь у засіданні прес-клубу «Образ Білорусі в українських ЗМІ», який відбувся в Могилянській школі журналістики у Києві.

«На сьогодні більшість інформації один про одного українці та білоруси черпають за посредництвом Москви», – підкреслювали учасники прес-клубу, в якому з білоруського боку взяли участь журналісти-білоруси, що працюють в Україні Юрій Свірко та Сяргей Дарафеєв, голова руху Солідарності «Разом» Вячеслав Сівчик.

«Близькість України та Білорусі парадоксально заважає взаєморозумінню, – підкреслив Дарафеєв, – ми упевнені, що знаємо один про одного все, натомість далі живемо у полоні стереотипів».

Песимістично налаштований український публіцист Віталій Портников: «В Україні немає попиту на інформацію про Білорусь. Зі своїх 50 статей, які я написав за останній рік на навколобілоруські теми, 48 опубліковано в Росії, дві в Білорусі».

Йому заперечив Вячеслав Сівчик: «Всюди, де я в Україні не буваю, зустрічаюся з незаперечним інтересом до білоруської тематики. Саме навіть звучання білоруської мови викликає зацікавленість».

Присутній на зустрічі екс-посол України в Білорусі Роман Безсмертний також бачить підстави для оптимізму: «Принаймні закінчився період тотального негативу в стосунку до України в білоруських ЗМІ. Під час мого перебування в Мінську з 4-х новин про Україну одна була негативна, одна позитивна і одна нейтральна», – додав він.

«Так чи інакше, українці повині більше цікавитися тим, що відбувається в Білорусі, оскільки вона є класичною подієвою моделлю до того, що відбувається у вас», – підсумував Дарафеєв.

“Тиждень”

Коментування: коментарів