Борис Тарасюк: Висловлювання Лукашенка на адресу української влади-це хамство на найвищому рівні

29.04.2011

Лідер Народного Руху України, народний депутат Борис Тарасюк прокоментував інформагенству УНІАН наслідки для українсько-білоруських відносин від недипломатичних висловлювань Президента Білорусі на адресу Глави Української держави.

- Хоч я і не відношусь до прихильників нинішньої влади, але таке висловлювання на адресу Президента України ображає не лише Януковича, а й всю державу і її громадян. Це хамство на найвищому рівні залишається на совісті Лукашенка.

Що стосується такої форми висловлювання… Це не вперше ми стикаємося з емоціями Лукашенка на адресу українського керівництва. Лукашенко нічого не хоче робити для того, щоби демократизувати Білорусь, і водночас хоче, щоби до нього ставилися так само, як і до всіх європейських лідерів. Цього не буде. І позиція ЄС і України має бути спільною, що ми не можемо дозволити Лукашенку недемократичний режим в Європі.

Що стосується іншого боку нашої співпраці – економічної – вона була і буде продовжуватися. В цьому я впевнений. Вона вигідна і Білорусі, і Україні. Ніякі хамські заяви Лукашенка не вплинуть на розвиток взаємин між Україною і Білоруссю в економічній галузі. Якщо говорити про цифри, то минулого року товарообіг між нашими двома країнам становив близько 6,5 мільярдів доларів, це один з найбільших товарообігів з зарубіжними країнами. І вже у цьому році він збільшився на 25%. Тут є постійний інтерес з обох боків.

Росія завжди відігравала негативну роль і використовувала Білорусь як фактор впливу на Україну. І те, що Білоруська сторона зволікає з завершенням процедури укладення угоди про кордон між Україною і Білоруссю і те, що білоруська сторона зволікає з завершенням процедури реалізації угоди про реадмісію, я особисто вважаю, цим диригує Кремль.

Позиція, яку озвучило МЗС, є адекватною, і Януковичу нема потреби вв’язуватися у цю сварку.

Народний Рух України

Коментування: коментарів