Читаємо Федора Одрача!

17.03.2012

13 березня минуло 100 років Федору Одрачу (1912-1964), українському письменнику з Полісся (д.Месятичи, Пинський р-н., Білорусь). Українська діаспора Брестського краю: Український науково-педагогічний союз “Берегиня” і “Український Дім”, оголосили в своєму регіоні 2012 рік – Роком Одрача.

Незважаючи на те, що білоруська влада поки заборонила проводити в рідному селі письменника які-небуть урочисті заходи у зв’язку з його 100-річчям, активісти української діаспори бачать позитив у цій ситуації. Заборона стала причиною резонансу і небувалого інтересу до особи Одрача. На місцевому пинському сайті під новиною про заборону ювілейних заходів близько 100 коментарів. Люди міркують, шукають інформацію, згадують про своє походження, деякі дуже просять книги, хочуть читати Одрача. Влада нанесла собі удар.

Особа такого письменника і громадсько-політичного діяча могла бути притяганням для туристів з України. Тим більше хочеться поділиться про те, яка церква в рідному селі творця і які там ікони, а втім, приїжджайте і дивіться самі.

Якщо Вам, шановні цікаве минуле, якщо хочете дізнатися від очевидця про прихід червоної Москви в Брестську і Волинську область, то читайте Одрача. Любите Полісся? Любите свій рід і хочете дізнатися нове? Читайте Одрача і відкривайте для себе місятичского хлопця.

Читаємо твори (натиснути):

ПОКИНУТА ОСЕЛЯ. Оповідання http://dsl.sf.ukrtel.net/biblio/index.php?a_id=18&r_id=24

На непевному ґрунті http://dsl.sf.ukrtel.net/biblio/index.php?a_id=18&r_id=28

Коментування: коментарів