Керівництво Мін’юсту Польщі почула білоруських активістів (фото, відео)

1.02.2012

31 січня відбулася двогодинна розмова представників білоруських та міжнародних організацій з головою політичного відділу міністерства юстиції Польщі Петром Дардінскім.

Зустріч стала можлива після спільного звернення до міністерства представників організацій Центр “Співпраця без кордонів” Ігоря Щекаревіча, “Союзу на підтримку демократії в Білорусі” Анатоля Міхновца і “Європейської Білорусі” Дмитра Бородки.

Білоруські активісти обговорили на зустрічі три головних питання. Це переслідування протягом 12 років судом в Білостоці білоруського опозиціонера Андрія Жукавца, скандальне рішення суду в Бидгощі про фактичну заборону біло-червоно-білого прапора на спортивних заходах у Польщі і можливість розірвання договору про білорусько-польське правове співробітництво, по якому Білорусі були видані банківські дані Алеся Бєляцького.

Як зазначив представник Центру “Співпраця без кордонів” Ігор Щекаревіч, це не остання така зустріч у міністерстві.

Щекаревіч: “Щоб ми могли покроково вирішувати ті проблеми, які зараз існують, було вирішено провести ще як мінімум одну зустріч. Було б наївно думати, що всі ці проблеми можливо вирішити протягом однієї розмови. Тому ми вдячні, що Мін’юст Польщі пішов нам назустріч, і консультації будуть продовжуватися”.

Зазначимо, що це не перша зустріч на вищому рівні білоруських активістів. 22 грудня 2011 представники організацій зустрілися із заступником генпрокурора Польщі Робертом Гернандам. У ході зустрічі були обговорені численні факти порушення прав активістів білоруської опозиції з боку польських прокуратур. За підсумками бесіди, активісти оцінили її як успішну.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів