Міністр юстиції Польщі готовий зустрітися з білоруськими активістами

9.01.2012

Про це прес-секретар міністра Патриція Льосе повідомила журналістам.

Льосе: “Якщо це голос демократичної опозиції Білорусі, то міністр, безумовно, буде відкритий для зустрічі з представниками цих організацій, враховуючи турботу про юридичні стандарти в Білорусі. Однак треба розуміти, що міністр Говін не може і не планує впливати на рішення незалежного суду”.

Нагадаємо, що 5 січня на ім’я міністра юстиції Польщі Ярослава Говіна надійшло звернення від імені п’яти білоруських та міжнародних організацій. Білоруси попросили особистої зустрічі з міністром, щоб обговорити кілька проблемних питань. Йдеться про багаторічне переслідування судом у Білостоці білоруського політемігранта Андрія Жукавца і рішення суду в Бидгощі про фактичну заборону білоруського національного прапора на спортивних заходах у Польщі.

Під зверненням до міністерства юстиції Польщі підписалися Центр “Співпраця без кордонів”, “Союз на підтримку демократії в Білорусі”, “Молодий Фронт”, “Білоруська Християнська Демократія” і “Європейська Білорусь”.

Зазначимо, що це буде не перша зустріч представників організацій на вищому рівні у Польщі. 22 грудня 2011 року вони зустрілися із заступником генпрокурора Польщі Робертом Гернандам. У ході зустрічі були обговорені численні факти порушення прав активістів білоруської опозиції з боку польських прокуратур. За підсумками бесіди, активісти оцінили її як успішну.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів