Міністр юстиції Польщі не розуміє, чому в країні заборонили білоруський прапор (відео)

13.03.2012

Міністр юстиції Польщі Ярослав Говін не розуміє, чому під час баскетбольного матчу серед жінок Білорусь-Литва в Бидгощі був заборонений білоруський національний прапор. Про це Говін заявив в інтерв’ю телеканалу TVP.

Говін: “Я не розумію мотивів такого вчинку. Всі ми повинні солідаризуватися з тими, хто бореться за те, що 20 років тому було для поляків мрією. Вони борються за демократію і елементарну повагу для прав людини”.

Говін пообіцяв також взяти під свою опіку справу білоруського політбіженця Андрія Жукавца. Крім того за словами генпрокурора, випадки, коли польська прокуратура допомагає владі Білорусі переслідувати білоруських опозиціонерів, більше не будуть мати місце.

Нагадаємо, що інцидент із забороною білоруського прапора стався 25 червня 2011 року. Служба охорони стадіону, де проходила гра, заважало групі білоруських уболівальників розгорнути біло-червоно-білі прапори, а потім із застосуванням сили видалила білорусів зі стадіону.

Пізніше один з уболівальників, координатор Центру “Співпраця без кордонів” Ігор Щекаревич через суд і прокуратуру оскаржив заборону застосування прапора під час матчу. Проте така заборона визнали правомочним суд і прокуратура Бидгощи.

Відео

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів