На акції в Мінську затримали українців (фото, відео)

24.03.2013

У Мінську 24 березня затримали трьох активістів всеукраїнської молодіжної організації “Національний Альянс”.

Молоді люди поїхали у сусідню країну, щоб взяти участь у щорічній акції білоруської опозиції “День Волі”.

До Мінська відправилися троє активістів: Юлія Грищук, Назар Зеліновський і Юлія Сливінська. Утім незадовго до початку акції із ними зник зв’язок.

Українці повинні були підняти на акції українські прапори. На телефонні дзвінки та SMS вони не відповідають.

Виявилося, що молодих людей затримали білоруські правоохоронці. Керівництво організації намагається зв’язатися із Посольством України у Білорусі. Уже є інформація, що троє українців перебувають у відділку міліції Совєтського району Мінська. Там зараз як мінімум вісім учасників акції. Серед них – троє громадян України. На всіх затриманих складають протоколи про адміністративне правопорушення. Їх звинувачують у “непокорі співробітникам міліції”. За непідтвердженою інформацією всі затримані до суду залишаться за гратами.

“День Волі” – білоруське свято, приурочене до утворення “Білоруської Народної Республіки” в 1918 році. Традиційно в цей день національні сили Білорусі проводять у різних містах святкові заходи.

Як відомо, “Національний Альянс” із початку свого створення співпрацює із опозиційними організаціями Білорусі й виступає проти “режиму Лукашенка”.

Поїздка українців на “День Волі” відбувалася у рамках проекту “Українська присутність”, який втілює “Національний Альянс” спільно з міжнародною організацією Центр регіонального розвитку “Співпраця без кордоні”. У рамках проекту українці їздять у різні країни світу, в основному автостопом, і піднімають на різних акціях, які вони ідейно підтримують, українські прапори.

Членів “Національного Альянсу” вже неодноразово затримували на акціях білоруської опозиції. Так, у 2005 році на акції “Чорнобильський шлях” затримали п’ятьох активістів НА: Ігоря Гузя, Олександра Машлая, Андрія Грималюка, Олексія Панасюка і Андрія Бокоча. Тоді вони відсиділи у Білорусі 10 діб і отримали депортацію на 5 років. А у 2006 році затримали ще вісьмох членів НацАльнсу, які взяли участь у так званій “Джинсовій революції” після президентських виборів. Тоді хлопців не засудили, але депортували теж на 5 років.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів