Олесь Михалевич оголошений в міжнародний розшук

1.06.2011

Колишнього кандидата в президенти Білорусі расшукваюць по лінії Інтерполу.

Михалевич повідомив, що чотири дні тому він отримав “офіційне повідомлення з прокуратури міста Праги” про те, що Генеральна прокуратура Білорусі подала запит на його екстрадицію і що він оголошений у міжнародний розшук.

«Зараз празька прокуратура почала офіційний процес, щоб вирішити, видавати мене Білорусі чи ні. Цей процес може зайняти кілька місяців, так прокуратурі необхідно з’ясувати всі обставини справи.

Але оскільки я отримав політичний притулок, впевнений, що мене не екстрадують », – заявив політик.

Дружина Михалевича Мілана повідомила: про те, що чоловіка  оголосили в міжнародний розшук, дізналася ще два тижні тому, «але до мене в зв’язку з цим ніхто не приходив».

***
Олесь Михалевич – обвинувачений у кримінальній справі за організацію акції протесту 19 грудня 2010 року. Він був затриманий в ніч на 20 грудня. 19 лютого його відпустили під підписку про невиїзд зі слідчого ізолятора КДБ.

14 березня він виїхав з Білорусі. 24 березня Міністерство внутрішніх справ Чехії офіційно підтвердила, що Михалевич отримав політичний притулок у цій країні. Сім’я політика – дружина і дві дочки – знаходиться в Мінську.

БелаПАН

Коментування: коментарів