Польщу просять розібратися зі справами білоруських політичних біженців

24.05.2012

24 травня відповідне звернення надійшло до Управління у справах іноземців у Варшаві. Його ініціювали організації Центр «Співпраця без кордонів», «Європейська Білорусь», «Молодий фронт», «Білоруська християнська демократія» і «Союз на підтримку демократії в Білорусі». Представників організацій турбує той факт, що білоруси Андрій Пижик і Валерій Грицук не визнаються польською стороною політичними біженцями. Управління займається розглядом їхніх справ вже багато років. Однак прийняти рішення чи вважати білорусів політичними біженцями до сих пір не може.

Крім того білоруські активісти хочуть зустрітися з керівництвом управління, щоб з’ясувати обставини справ Андрія Пижика і Валерія Грицука. Білоруси не виключають, що в справах Грицука і Пижика польськими властями були допущені порушення і зловживання.

Колишній слідчий з Жодіно, Андрій Пижик, в 2006 році відмовився фабрикувати кримінальну справу проти Олександра Комаровського, керівника об’єднання ветеранів бойових дій «Захисники вітчизни». За це поплатився кар’єрою і був змушений виїхати з країни.

Валерій Грицук – громадський діяч і колишній депутат Первомайського районного Ради Мінську від партії «Білоруський народний фронт». У 2002 році був змушений виїхати до Польщі.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів