Польська прокуратура заборонила білоруський національний прапор

12.10.2011

Білоруські вболівальники не мають права вболівати під національним біло-червоно-білим прапором на міжнародних спортивних заходах у Польщі. Це випливає з відповіді польської прокуратури на заяву про скоєння злочину щодо групи білоруських баскетбольних вболівальників на матчі Білорусь-Литва в польському Бидгощі.

Заява в польську прокуратуру надійшла від білоруського вболівальника Ігоря Щекаревіча.

За словами співробітників польської прокуратури біло-червоно-білий прапор “не є обов’язковим національним прапором Білорусі”. Тому білоруські вболівальники не мали права вболівати під ним на матчі.

Відмову Щекаревіча вийти із залу, польська прокуратура порахувала “активним опором співробітникам охорони “. Тому охоронці  нічого не порушили, коли застосували проти Щекаревіча силу. Сам Щекаревіч не здивований такою відповіддю польської прокуратури.

Щекаревіч: “Так, у мене така відповідь не викликає здивування.ЇЇ я отримав від польської прокуратури, яка на мою думку цілеспрямовано видала Білорусі банківські дані Алеся Беляцкого. Це та сама прокуратура, яка вже 12 років займається переслідуванням політичного біженця Андрія Жукавца. Думаю у польської прокуратури ще багато “білоруських скелетів” в шафі. Найближчим часом я проконсультуюся з керівництвом Центру “Співпраця без кордонів” і вирішу які кроки ми зробимо в цій справі далі”.

Нагадаємо, що інцидент стався 25 червня 2011 року на матчі чемпіонату Європи з баскетболу серед жінок у польському Бидгощі. Білоруси тоді грали з литовками. Служба охорони стадіону, де проходила гра, перешкоджала групі білоруських уболівальників розгорнути біло-червоно-білі прапори, а пізніше досить грубо видалила білорусів зі стадіону.

Прес-служба Центру «Співпраця без кордонів»

Чітайте також:

Від польської прокуратури вимагають покарати винних в образі білоруського прапора (фото)

Коментування: коментарів