Представник Центру “Співпраця без кордонів” зустрінеться із заступником генпрокурора Польщі

21.12.2011

22 грудня в 11.00 у Генеральній прокуратурі Польщі відбудеться зустріч представників білоруських та міжнародних організацій із заступником генерального прокурора Польщі Робертом Хернандем. З боку організацій у зустрічі візьме участь представник Центру “Співпраця без кордонів” Ігор Щекаревіч, представник “Союзу на підтримку демократії в Білорусі” Анатолій Міхновец і представник “Європейської Білорусі” Дмитро Бородка, а також правозахисник Андрій Жуковец.

На зустрічі планується обговорити численні факти порушення прав активістів білоруської опозиції в Польщі. А саме рішення прокуратури у Бидгощі про фактичну заборону білоруського національного прапора на спортивних заходах у Польщі і багаторічне переслідування білостоцькою прокуратурою Андрія Жуковца.

Також білорусів цікавить, чому до цих пір не були відповідно покарані співробітники Генпрокуратури Польщі, відповідальні за передачу банківських відомостей правозахисника Алеся Бєляцького.

У всіх цих порушеннях, за представників організацій, винні прокуратури різних міст Польщі. Активісти не виключають, що деякі такі рішення польські прокуратури приймали у співпраці з білоруським режимом.

Зустрітися з активістами Роберт Хернанд погодився після спільного листа до польської генпрокуратури від Центру “Співпраця без кордонів”, “Союзу на підтримку демократії в Білорусі”, “Маладога Фронту”, “Білоруської Християнської Демократії” і “Європейської Білорусі”. У своєму зверненні організації просили про зустрічі з керівництвом генпрокуратури Польщі для обговорення численних фактів порушення прав активістів білоруської опозиції в Польщі.

Спочатку зустріч була запланована на 16 грудня, але пізніше з ініціативи генеральної прокуратури була перенесена на 22 грудня.

Пресс-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів