Презентація книги білоруського історика-науковця Анатолія Гріцкевича «Боротьба за Україну 1917-1921 роки» (фото)

26.05.2011

25 травня 2011 року в Посольстві України в Республіці Білорусь відбулася презентація книги білоруського історика-науковця Анатолія Гріцкевича «Боротьба за Україну 1917-1921 роки».

На запрошення Посла України в Республіці Білорусь Романа Безсмертного, спеціально на презентацію до Мінська приїхав відомий історик-політолог Юрій Рубан.

На початку заходу, звертаючись до присутніх Посол України в Білорусі Роман Безсмертний зазначив: «Сьогодні ми будемо говорити про книгу і про той період в Україні, 1917-1921 р.р., який сьогодні і об’єднує Україну, і роз’єднує. Це той період, який народив політичних діячів, навколо яких українці і об’єднуються, і роз’єднуються, навколо яких вони ведуть дискусії. Але сама наявність цієї когорти політиків, як Симон Петлюра, Володимир Вінниченко, Михайло Грушевський та інші, не залишає нам права не дискутувати. І нам сьогодні важливо, щоб під час цієї дискусії ми побачили в яких умовах відбувалися події вказаного періоду, які заклали основу тим фактам, що ми бачимо зараз і в Україні, і в Білорусі. По-суті 1918 рік – це вирок імперіям, а події 1991 року – остаточний смертельний вирок імперській ідеї».

У вступному слові, видавець та редактор презентованої книги Анатоль Тарас заявив: «Це вже 18-та книга із серії «Невідома історія» і завдання моїх книг – представити громадськості нову версію історичних подій і в Росії, і в Білорусі та Україні, як недавнього, так і далекого минулого, написану саме з національних позицій…».

На зазначеному заході, який відвідали більше шістдесяти  осіб – члени української діаспори, білоруські вчені філософи та історики, журналісти та українські дипломати, також було продемонстровано уривок з документального кінофільму «Апельсинова долька» про українські події буремних 20-х років ХХ століття.

Наприкінці презентації між учасниками заходу відбулася дуже жвава дискусія на філософсько-історичну тематику та про події початку минулого століття.

Крім того, присутні прийшли до висновку про необхідність всебічно вивчати історію, аналізувати її під різними кутами, особливо з точки зору національних ідей, а головне – вести дискусії, адже тільки так народжується істина.

Посольство України в Білорусі

Коментування: коментарів