Роман Безсмертний вважає, що поводився на посаді посла в Білорусі “надто делікатно”

6.06.2011

Звільнений з посади посла України в Білорусі Роман Безсмертний вважає, що говорив про ситуацію в країні ще “надто делікатно”. Він підтвердив з посиланням на свої джерела, що основний кандидат на місце посла у Мінську – звільнений нещодавно віце-прем’єр Віктор Тихонов.

“Чесно кажучи, у мене є відчуття лише того, що я надто делікатно говорив про те, що відбувається в Республіці Білорусь. Думаю, в Києві усі спочатку розуміли, що Безсмертний не прийде на інавгурацію до диктатора, ось я і не прийшов”, – заявив він в інтерв’ю.

Причини своєї відставки Безсмертний вважає за краще не коментувати, заявивши, що “це право президента – призначати посла і звільняти його”. Колишній посол лише заявив, що “був чужим у команді нової влади”. “Вони ніколи не пробачать мені того, що відбувалося в 2004 році”, – сказав активний учасник Помаранчевої революції Безсмертний.

“Відверто кажучи, я готувався до звільнення з першого дня приїзду до Мінська. Я розумів, що рано чи пізно це станеться. Але хочу додати – якщо хтось думає, що я, покинувши посаду посла, попрощаюся з Республікою Білорусь, він глибоко помиляється”, – заявив Безсмертний.

Екс-посол з посиланням на свої джерела підтвердив інформацію про те, що наступним послом у Білорусі стане звільнений з поста міністра будівництва, регіонального розвитку і ЖКХ Віктор Тихонов.

Безсмертний сумнівається, що далі працюватиме на дипслужбі і заявив, що не балотуватиметься до парламенту, хоча залишиться членом партії “Наша Україна”. “Я залишаюся членом партії “Наша Україна”. Єдине, чого я сьогодні не хочу, – це балотуватися в Раду”, – підкреслив він.

Політик вважає, що Україна “не має поводитися як страус в питанні дотримання прав людини”. “Для світової громадськості очевидно – якщо ви не хочете відстоювати європейські цінності в Білорусі, це означає, що ви самі готові їх порушувати. І ніякі економічні вигоди неприпустимо обмінювати на ці цінності”, – заявив Безсмертний.

Віктор Янукович звільнив Романа Безсмертного з посади посла України в Білорусі 3 червня. Безсмертного призначили послом 24 лютого 2010 року.

Як відомо, Безсмертний солідаризувався з європейським дипломатичним корпусом щодо подій, які сталися в Мінську під час та після президентських виборів.

www.newsru.ua

Читати також:

Звольнены амбасадар Украіны ў Беларусі

Амбасадар Украіны жорстка раскрытыкаваў афіцыйны Мінск (відэа)

Коментування: коментарів