Шлях Українського Дому

26.10.2011

Звернення директора Українського Дому.

Від початку Український Дім визначив свої пріоритети, які з часом тільки зміцнилися. За рік нашої діяльності ми виробили свою концепцію розвитку і бачення Брестчини. Головним питанням весь цей час було «Що ми можемо зробити для нашого краю?». Адже ми дійсно не діаспора, а ми на своїй землі і повинні намагається її розвитку. Хто краще за українця може налагодити зв’язок регіону з Волинню? Звичайно, що Український Дім поклав на себе певні завдання в реалізації транскордонних програм і прагне здійснити всі свої плани для користі Брестчини та Волині. Ми не забуваємо про наші національні інтереси, тому що вони в більшій мірі збігаються з нашими завданнями.

Сьогодні все повернулося так, що тільки від нас самих залежить майбутнє. Можна критикувати і просити допомоги, напевно, це правильно, якби ми були десь в тисячах і сотнях кілометрів від нашої історичної Батьківщини, але в даній ситуації обов’язком нашим є робота на благо Україні та Білорусі. Не в якому разі я не кажу про якусь політику замовчування хвилюючих питань або цензурі, ні, але треба розуміти, що зараз є та свобода, коли ми маємо можливість довести перевагу співпраці з українськими об’єднаннями і потрібної допомоги ім.

Український Дім конкретно поставив свої цілі в загальному положенні і участі в трансграничної програмі. Свою діяльність направив в русло позитивної і продуктивної роботи через реалізацію спільних проектів з партнерами і дружним нам організаціям, як в Україні, так і в Білорусі. Говорячи про останні події, можна відзначити, що Дім і Брестське обласне відділення Білоруського дитячого фонду незабаром розроблять спільний проект за участю українських колег спрямований на допомогу дітям у транскордонному регіоні. Вже розроблений план проведення туристичних, освітніх заходів у рамках політики добросусідства. Можна багато наводити прикладів, але треба розуміти, що УД спрямований на велику діяльність, ніж критика або прохання про видання певного збірника. Звичайно, це треба сприймати об’єктивно, ми повинні бути РАЗОМ з краєм, а не створювати собі резервацію і свій світ, який, як і двадцять років тому буде приречений на програш. Або ми беремо участь в побудові повноцінної інфраструктури, як це прагнуть зробити Волинська та Брестська область або залишатися осторонь. Свою землю треба відчувати і намагатися робити можливу користь. Ніхто не забуває про культуру, про багатонаціональність нашого регіону, про своє коріння.

Перед нами великий шлях, який повинні пройти гідно і залишити після себе не рядки в архівах. Проблеми є, але і є можливості їх рішення, чого, напевно, не було останні декілька років.

Дмитро Кисіль.

 

Читайте також:

Українці Білорусі активізують співпрацю з історичною Батьківщиною (фото)

Коментування: коментарів