Суд у Польщі вирішить, чи мають право білоруси користуватися національним прапором

17.11.2011

18 листопада в районному суді міста Бидгощ розпочнеться судове засідання у справі про образу білоруського національного прапора під час матчу Білорусь-Литва чемпіонату Європи серед жінок.

Суд буде розглядати апеляцію активіста Центру “Співпраця без кордонів” Ігоря Щекаревіча на рішення прокуратури в Бидгощі.

Згідно рішення цієї прокуратури, біло-червоно-білий прапор “не є обов’язковим національним прапором Білорусі”. Тому білоруські уболівальники не мали права застосовувати його на матчі. Відмову Щекаревіча вийти із залу польська прокуратура оцінила як “активний опір співробітникам охорони”. Застосування сили проти Щекаревіча прокуратура не вважає правопорушенням.

Нагадаємо, що інцидент із забороною білоруського прапора відбувся 25 червня на матчі чемпіонату Європи з баскетболу серед жінок у польському місті Бидгощ. Білоруски тоді грали з литовками. Служба охорони стадіону, де проходила гра, перешкоджала групі білоруських уболівальників розгорнути біло-червоно-білі прапори, а потім безцеремонно видалила білорусів зі стадіону.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Читайте також:

Оскаржено рішення про заборону в Польщі білоруського національного прапора

Польська прокуратура заборонила білоруський національний прапор

Від польської прокуратури вимагають покарати винних в образі білоруського прапора (фото)

Коментування: коментарів