Судять українську душу…

8.02.2012

У Барановичах почалася розправа над українськими активістами. Йде суд. Український Дім звертається до всіх небайдужих українців.

Український Дім не раз заявляв об недопустимих діях влади Білорусі щодо української діаспори в Барановичах, що в Брестській області. Протягом останніх трьох років влади знущаються над активістами організації «Кобзар». Не визнають її існування і тягають по судах керівництво. Так відбувається і сьогодні. 3 лютого 2012 в Барановичах судили голову української організації. У чому звинувачують Миколу Чорноуса? У тому, що він займається «самоправством». У чому ж воно полягає? Українці Баранович самоорганізавалісь, провели свій сход і на законних підставах обрали керівництво, яке має право тепер їх представляти. Влада не дае офіс! Українські дипломати не захищають, навіть не можуть допомогти, та не хочуть. Куди приємніше ходити на заходи БРСМ (лукашістскій комсомол). Ні, втім приємніше організувати за рахунок України гоп-шоу і попити горілки з чиновниками і потрібною діаспорою. Ми звикли чути, що існує пропрезидентський Союз поляків на Білорусі з таким же успіхом існують і «українські організації». Завдяки яким пропало все: від газет до шкіл. Але всі дають доброго гопака на дешевих концертах. Говорили про це не раз. І який результат? Загінают останніх. Закрили факультет україністики, діяльність українських активістів звели до нуля. Україна допомагає білоруським політикам, а хто допоможе нам?

Що може Український Дім крім того, що він робить. Каже, кричить. Дійшло до суду і що далі? Уже відомо, що навесні 2012 року планується ліквідація Українського Дому. І? Так і будемо мовчати.

Що таке сильна Україна? Це коли кожен українець в будь-якій точці світу знає, що над ним його прапор, з ним його брати і рідна земля. Де Україна? Там де українська душа. Сьогодні її судили в Барановичах, їй плюють три роки.

Коментування: коментарів