Центр “Співпраця без кордонів” почав кампанію з порятунку Шацьких озер (фото, відео)

23.08.2012

Шацькім озерам та озеру Світязь загрожує обміління в результаті роботи білоруського крейдового родовища “Хотиславське”, що належить близькому до Олександра Лукашенка бізнесменові Юрію Чижу.

22 серпня в українському місті Луцьку відбувся старт громадської кампанії з порятунку озер. Ініціатором кампанії виступив депутат Волинської обласної ради Ігор Гузь та Центр “Співпраця без кордонів”.

Спочатку організатори кампанії “Врятуємо Світязь!” в будівлі обласної ради провели прес-конференцію. У ній взяли участь Ігор Гузь і колишній директор Шацького національного парку Володимир Захарка. Вони розповіли про проблему і найближчі плани кампанії.

Після цього громадські активісти та місцеві депутати попрямували до найбільш глибокого українського озера Світязь, де в рамках кампанії перепливли його. Для подолання шляху в 4,5 кілометра їм знадобилося близько 3 годин.

Нагадаємо, українські вчені заявляють, що від розробки Хотиславського кар’єру в Брестській області, на території України можуть обміліти і зникнути Шацькі озера. Білоруська сторона у свою чергу заявляє, ніби весь ризик від видобутку крейди в кар’єрі врахований і мінімізований.

Хотиславське родовище розташоване в 30 кілометрах від Шацьких озер і знаходиться біля державного кордону Білорусі з Україною.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів