У Білорусі сумніваються, що українці, яких не пустили до країни, справді правозахисники

22.04.2011

Державний прикордонний комітет Білорусі сумнівається в приналежності до правозахисників низки громадян України, яким було відмовлено у в’їзді на територію цієї країни.

Про це сказав прес-секретар Держприкордонкомітету Білорусі Олександр Тищенко, – передають «Українські новини».

З його слів, у недопущених до Білорусі правозахисників були відсутні відповідні документи.

Зокрема, серед таких осіб він назвав активіста всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» Максима Кицюка.

«Люди, які називають себе правозахисниками, – так кожен, кого не пускають, може назвати себе правозахисником. Той самий Кицюк взагалі казав, що у нього мама у Верховній Раді. Тому тут всім погано буде, якось не правозахисно», – сказав він.

З його слів, недопущення в Білорусь 3 людей (Кицюка, заступника голови «Фонду регіональних ініціатив» Михайла Каменєва, а також правозахисниці Марини Цапок) не є проблемою.

«Та немає в нас проблем з в’їздом громадян України і Росії до Білорусі. Поцікавтеся, скільки громадян Білорусі не пускають за кордон. Я вважаю, в цьому випадку тема надумана», – сказав він.

Зі слів Тищенка, те, що не всіх приїжджих пропускають через кордон, є нормальною практикою в Польщі, Литві, Білорусі, Росії, Латвії та Україні.

«Практика непропуску громадян інших держав на територію тієї ж Білорусі чи України – вона існує, але крім них ніхто цього не політизує, а це все з області самопіару, я б сказав не найсвітлішого», – сказав він.

Зі слів Тищенка, ця тема піднімається лише через бажання непропущених через кордон людей привернути до себе увагу.

«Це тактика поведінки цієї групи – підняти ажіотаж, я знаю. У них елементарно проста практика – приїхали, нарвалися і потім легковажно розпустили прес-реліз», – сказав Тищенко.

При цьому він порадив їм очікувати офіційної відповіді з Міністерства закордонних справ або правоохоронних органів Білорусі щодо причин недопуску в цю країну.

Як повідомлялося раніше, 21 квітня український правозахисник Михайло Каменєв при перетині українсько-білоруського кордону дізнався, що йому заборонено в’їзд до Білорусі. Він став уже третім українським правозахисником, якому офіційний Мінськ заборонив в’їзд до країни.

Раніше заборона торкнулася Марини Цапок і Максима Кицюка. Зазначимо, що в аналогічній ситуації опинився і громадянин Росії – Андрій Юров, керівник Міжнародної спостережної місії.

Читати також:

Украінскаму праваабаронцу Міхаілу Каменеву забаронены ўезд у Беларусь

Від Білорусі вимагають пояснень через українську правозахисницю

Праваабаронца з беларускага “спісу неўязных” звернецца ў МЗС Украіны

Украінскую праваабаронцу не пусцілі ў Беларусь

Коментування: коментарів