У Києві розпочала роботу виставка “Особливий режим”

25.04.2011

У рамках фестивалю “Білоруська весна ” в Києві розпочала роботу виставка “Особливий режим”.

Події фестивалю проходять в Центрі візуальної культури НаУКМА за адресою: Стараакадемічний корпус НаУКМА, 1 поверх (вул. Сковороди, 2)

Розклад роботи виставки «Особливий режим / Special Treatment»: пн-пт 10:00-18:00.

«Особливий Режим/ Special Treatment» – це відгук на останню хвилю терору, що захлеснула Білорусь у грудні 2010 р. після невизнаних міжнародною спільнотою президентських виборів, це спроба художнього осмислення табірної реальності, в якій існує сучасне білоруське суспільство.

Оруелівська ідеологічна машина працює відмінно: пересічний білорус на рівні підкорки усвідомлює, чому не варто публічно несхвалювати дії влади, давати інтерв’ю іноземним ЗМІ, опинятися поруч із місцями проведення мирних акцій. Наполегливі порушники цих неписаних законів з часом розвивають високий больовий поріг, мають напохваті теплі речі та навчаються спати зі світлом.

В’язничні інтер’єри на малюнках Юрася Навіцкага – не реконструкції, а замальовки, зроблені з натури і сфотографовані на мобільний, пронесений в камеру таємно. Юрась як член дільничної комісії від опозиції  отримав 10 діб, а після відбуття «суток» його звільнили з роботи за прогули.

Відеоінсталяція репортера Вадзіма Заміроускага «Плошча 2010», що є хронікою мінських подій 19 грудня, документує насильницький сценарій завершення мирної громадської акції – забитий, закривавлений Майдан.

Казкові персонажі на допитах у слідчого з «Листівок політв’язням» відомого російського карикатуриста Андрєя Більжо – не метафора, а буквальною ілюстрація того абсурду, який відбувається насправді.

На знак солідарності із репресованими спеціально для цієї виставки український художник Нікіта Кадан створив білоруський варіант постерів «Процедурна кімната». Ця серія поєднує ностальгічну наївність плакатів з охорони праці та посібників з воєнної підготовки з науралізмом «Капрічос».

www.belarus.org.ua

Читати також:

У Києві розпочинається “фестиваль репресованої білоруської культури”

Коментування: коментарів