У Києві вимагали звільнити затриманих у Мінську українців (фото, відео)

25.03.2013

25 березня близько п’ятдесяти активістів “Національного Альянсу” та членів інших громадських організацій пікетували посольство Республіки Білорусь в Києві з вимогою негайно звільнити затриманих напередодні в Мінську трьох українців.

Пікетувальники висловили своє обурення тим, що на опозиційній акції в Мінську, яка, до речі, була дозволена владою, затримали трьох українців. Двоє з них – дівчата. Без суду їх протримали добу в слідчому ізоляторі і лише в понеділок в обід привезли на суд.

Голова організації “Національний Альянс” Майя Москвич висловила думку, що білоруські правоохоронці затримали трьох членів організації лише тому, що вони приїхали з України. Адже із понад двох тисяч учасників акції затримані лише восьмеро, і троє з них – українці.

“За свідченням очевидців, наші побратими нічого протизаконного не робили і поводилися мирно. Їх затримали лише тому, що вони мали на собі синьо-жовті прапори України”, – заявила Майя Москвич. На її думку, це явна неповага зі сторони білоруських правоохоронців до державних символів України та її громадян.

Пікетувальники підготували лист до посла Білорусі в Україні, в якому вимагали негайно звільнити затриманих українців. Проте із посольства ніхто не вийшов забрати лист.

Майя Москвич заявила, що подальші дії пікетувальників будуть залежати від рішення Мінського суду по справах затриманих українців. Наразі відомо, що ім загрожує або п’ятнадцять діб арешту, або штраф.

Нагадаємо, що 24 березня у Мінську під час опозиційної акції затримали трьох членів громадської організації “Національний Альянс”. За попередніми даними їм інкримінують непокору працівникам міліції. Юлія Грищук, Юлія Сливінська і Назар Зеліновський поїхали у сусідню країну для того, щоб взяти участь у акції “День Волі”. Поїздка українців відбувалася у рамках проекту “Українська присутність”, який втілює “Національний Альянс” спільно з міжнародною організацією Центр “Співпраця без кордонів”. В межах проекту українці їздять у різні країни світу, в основному автостопом, і піднімають на масових акціях, які вони ідейно підтримують, українські прапори.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів