Україна та Білорусь – лише разом та лише вперед!

9.02.2012

Вечір розпочався із виступу Івана  Крулька—голови «Молодого Народного Руху», який наголосив на спільній  боротьбі за права людини та демократії у Білорусі та в Україні, оскільки доля цих двох держав взаємопов’язана. Демократична Білорусь — це запорука успіху для України і навпаки.

Далі усім присутнім був продемонстрований слайд-фільм «Політв’язні» білоруської режисерки Вольги Миколайчик спільно зі студією «Brama film». Стрічка глибока, в першу чергу  проникливою розповіддю авторки про звичайні людські долі, які ламаються через опір диктатурі. Мова йде про 16 білоруських політв’язнів, які перебувають за гратами. Вони стали героями, але окрім цього вони мають близьких, рідних, мають мрії та прагнення.  Проте жоден з них не здався, не опустив руки і не підкорився режимові.

Після показу слово було надано лідеру Руху солідарності «Разом» В’ячеславу Сівчику, який детальніше розповів про тих людей, які не коряться системі і для яких героїзм- не порожній звук.

Безчинства у Білорусі тривають, а європейська спільнота не здатна в повній мірі усвідомити масштаби  протиправних дій.  Хоча кошти євроструктур не раз направлялися до Білорусі, проте реальних результатів вони не дали.

Але, як наголосив білоруський опозиціонер, Білорусь—це не лише боротьба та біль, а це ще й чудова мова та культура, саме тому для присутніх виступив бард  Андрій Космович. Він виконав низку пісень, присвячених силі духу та незламності білорусів.

Голова Комітету політв’язнів Микола Коханівський зі свого боку закликав як українців , так і білорусів не опускати рук і в жодному разі не здаватися, оскільки жодна диктатура в жодній країні світу не тривала вічно.  «Ми зі свого боку усіляко підтримуємо та співпрацюємо із білоруськими політв’язнями, але сподіваюся, що наші протести не будуть лише у вигляді фільмів»,– сказав Коханівський.

На завершення В’ячеслав Сівчик нагадав про кілька спільних дат для україно-білоруських відносин, зокрема битву під Синіми Водами, яка воістину має об’єднати у спільних прагненнях два народи.

Після офіційної частини відбулося неформальне спілкування, де присутні обмінялися контактами та планами на найближчі заходи.

За іронією долі допоки у Києві відбувався вечір солідарності, у Білорусі відбувалося щотижневе засідання “Литвинського клубу”,на якому обговорювали книгу Францішка Аляхновіча про жахливі злочини КДБ по відношенню до білоруського народу у міжвоєєний період.  Під час зустрічі увірвалися представники спецназу у чорних масках і затримали усіх присутніх, ніби-то під приводом пошуків наркотиків.

Вигадана версія про ніби-то поширення наркотиків не має жодних підтверджень. За інформацією наших джерел, серед затриманих був молодший  16-річний син В’ячеслава Сівчика– Вітовт. На щастя, Галина Сівчик( бабуся хлопця) повідомила, що забрала онука із відділку. Особи затримнаих перевірили і відпустили без написання протоколів. Правозахисники підтвердили інформацію  щодо затриманих. їх було 32 людини.

http://gorih.com.ua

Коментування: коментарів