Українська влада проти ізоляції Білорусі і вироку Саннікова

17.05.2011

Міністерство закордонних справ України стурбоване жорстким вироком щодо екс-кандидата в президенти Білорусі Андрія Саннікова, однак проти політичної ізоляції цієї країни.

Про це повідомив у коментарі ZN.UA директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

«Ми із занепокоєнням сприйняли вирок відомому дипломату, політику, громадському діячеві Андрію Саннікову і його дружині Ірині Халіп», — заявили в зовнішньополітичному відомстві.

Офіційний Київ приєднався до Російської Федерації та країн Євросоюзу, які також висловили стурбованість щодо стану демократії та дотримання прав людини в Білорусі.

«Ми зверталися і будемо звертатися до наших білоруським партнерам із закликами повернутися до конструктивного діалогу з опозицією, зробити практичні кроки в напрямку гарантування свободи слова, свободи зборів та інших цивільних свобод і прав», — підкреслили в МЗС.

Крім того, в повідомленні йдеться, що Україна виступала і виступатиме проти політичної ізоляції республіки Білорусь, вважаючи що тільки діалог з офіційним Мінськом може забезпечити прогрес в питанні дотримання демократичних прав і цінностей.

Як повідомлялося, раніше Партизанський суд Мінська визнав екс-кандидата в президенти Білорусі Андрія Санникова винним в організації масових заворушень в Мінську і засудив його до 5 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму.

Всього в справі «19 грудня» до теперішнього часу вже засуджено 25 осіб.

Нагадаємо, що 19 грудня 2010 року на площі Незалежності в Мінську відбулися сутички представників опозиції з бійцями ОМОНу. Акція опозиції була жорстоко придушена спецназом МВС і бійцями внутрішніх військ РБ.

Після подій 19 грудня ЄС ввів низку санкцій проти офіційного Мінська. Брюссель, зокрема, вимагає звільнення політичних ув’язнених і покарання винних у застосуванні сили проти мирних демонстрантів.

Коментування: коментарів