Українські користувачі Facebook хочуть українську адміністрацію сервісу

24.09.2011

24 вересня в Facebook з’явилася сторінка з проханням до керівництва сервісу створити для українських користувачів українську адміністрацію цієї популярної соціальної мережі. За 7 годин після створення сторінки більше 150 людей підтримало цю ініціативу.

“Ми, українська спільнота користувачів Facebook, змушені звернутись до Вас з приводу надзвичайних ситуацій, які відбуваються внаслідок недостатньої уваги до адміністрування українського сегменту мережі російським регіональним представництвом.

Останнім часом почастішали випадки блокування сторінок та акаунтів багатьох популярних та активних користувачів української спільноти. На звернення про допомогу у вирішенні цих питань, та пояснення причин блокування, запити ігноруються або неуважно та дуже довго розглядаються. Вже зафіксовані випадки, коли листи про допомогу вимагають писати виключно російською мовою, інакше вони не будуть взагалі прийняті до розгляду – що взагалі неприпустимо та неетично. У користувачів з унікальними автентичними українськими прізвищами блокуються акаунти, підозрюючи їх у поданні неправдивої інформації про себе. Видаляються акаунти громадських діячів, усіх, хто не погоджується з сучасною українською владою та відстоює власну думку.

Це все викликає багато невдоволення в українських користувачів, в мережі створюються спільноти на підтримку заблокованих друзів та ведуться запеклі дискусії, як уникнути подібних проблем. Інформація про ці скандали сягає ЗМІ (друкованих видань та телебачення), викликає багато негативних відгуків у суспільстві з приводу можливої цензури у мережі Інтернет. Без сумніву, це не є корисним для іміджу та репутації однієї з кращих, популярних та найпоширеніших соціальних мереж світу.

На шляху до порозуміння між українськими користувачами та регіональною адміністрацією соціальної мережі, стоять мовні та ментальні перепони, оскільки це представництво розташоване в Росії, яка має прохолодні зовнішньополітичні відносини з нашою країною та не дуже дружньо відноситься до України.

Крім того, політична ситуація в країні дуже напружена: Україна на шляху до демократії долає непростий шлях. В мережі зросла кількість фальшивих акаунтів, з яких ведеться різноманітна політична пропаганда. Інтернет тролі та спамери, роботу яких оплачують політтехнологи, займаються інформаційним кілерством усіх, хто має громадянську позицію та відстоює власну думку. Але ці випадки російська регіональна адміністрація не припиняє, тому складається таке враження, що на це свідомо закривають очі відповідальні працівники.

Усе це змушує нас, українську спільноту користувачів Facebook, просити Вас розглянути можливість створення регіональної Адміністрації мережі в Україні, яка змогла би оперативно та якісно виконувати роботу щодо технічної підтримки та консультування власних користувачів. Крім того, це допомогло би і українським рекламодавцям, адже наші бізнесмени також зацікавлені у більш продуктивній та ефективній співпраці з Facebook.

Дуже важливим аргументом на користь нашої пропозиції є те, що кількість користувачів українського сегменту Facebook за останній рік зросла майже вдвічі і досягла позначки у 1,5 млн. Наприклад в Азербайджані всього близько 0,5 млн. користувачів, але можливість створення представництва там вже розглядається.

Ми просимо розглянути нашу пропозицію у якомога коротші терміни, адже ситуація загострюється з кожним днем. Ми, як і громадяни США, твердо віримо у демократичні цінності та впевнені, що наш лист не залишиться без уваги керівництва Facebook”- йдеться у зверненні до керівництва Facebook.

Коментування: коментарів