Українського депутата депортували з Білорусі

25.05.2011

Радника мера Полтави та депутата Полтавської міської ради Юрія Ісаєва депортували з Білорусі без пояснення причин.

Депутату Полтавської міської ради та раднику полтавського мера Юрію Ісаєву не вдалося здійснити заплановану тижневу подорож містами Білорусі. Без пояснення причин білоруські прикордонники не пустили на територію країни.

Як розповів кореспонденту Тижня Юрій Ісаєв, йому й досі не зрозумілі причини, через які його депортували з Білорусі.

«Я прилетів в аеропорт Мінська, а згодом, відлетів тим же авіарейсом назад до Києва. Якщо бути точним, я перебував на території Білорусі 47 хвилин. Паспорт на руки отримав після прильоту на батьківщину. Білоруські прикордонники передали його пілотам», – розповів Ісаєв .

За його словами, прикордонники сусідньої держави поставили в його паспорті печатку про заборону в’їзду, а також галочку навпроти пункту «інші причини».

Депутат спробував оскаржити депортацію через МЗС України, але у вітчизняному зовнішньополітичному відомстві скаргу не прийняли. Тепер Ісаєв збирається з’ясовувати причини депортації у білоруських і українських дипломатів за допомогою депутатських запитів.

«Мені не відомі причини депортації. Раніше я часто, без жодних проблем їздив до Білорусі. Можливо спрацювало, що в минулому я займався журналістикою. А можливо – це прикрий випадок. Наразі, хочеться у це вірити», – пояснив Тижню Ісаєв.

Це вже не перший випадок нинішнього року, коли в Білорусь не допускають громадян України.

Нагадаємо, 9 березня із країни депортували активіста всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фонд регіональних ініціатив» Максима Кицька. У ніч на 20 квітня в Білорусь не допустили українську право захисницю Марину Цапок, а 21 квітня -  заступника голови «Фонду регіональних ініціатив» Михайла Каменєва.

Вже 4 травня, у Мінську міліція затримала громадського діяча, правозахисника, одного з організаторів «Україна без Кучмии» Володимира Чемериса. Затримку міліція пояснила перевіркою у зв’язку з терактом в метро у Мінську 11 квітня.

Тиждень

Коментування: коментарів