Українці Білорусі активізують співпрацю з історичною Батьківщиною (фото)

26.09.2011

25 вересня в Луцьку відбулося підписання угоди про співпрацю між організацією української діаспори в Білорусі “Український дім” та українським Центром “Співпраця без кордонів”.

З української сторони угоду підписав глава Центру “Співпраця без кордонів”, депутат Волинської обласної ради Ігор Гузь, з білоруської – заступник голови “Українського дому” Дмитро Кисіль.

Також на зустрічі був присутній заступник голови “Українського дому” Віктор Місіюк та керівництво Центру “Співпраця без кордонів”.


Сторони домовилися про проведення в грудні цього року спільної конференції на тему “Українці на Брестчині– 20 років незалежності України”, обговорили внутрішньополітичні ситуації в двох країнах, домовилися створити в Україні “Брестську ініціативу” – групу людей, які будуть допомагати українцям Брестчини.

Крім того, представники організацій будуть домагатися відновлення програми навчання білоруських українців в українських вищих навчальних закладах. До недавнього часу в рамках програми підтримки українців за кордоном в Україні щорічно отримували безкоштовне навчання 10 студентів з Білорусі. Проте, з цього року така допомога для представників української діаспори була припинена.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів