Від польської прокуратури вимагають покарати винних в образі білоруського прапора (фото)

12.07.2011

12 липня в генеральну прокуратуру Польщі надійшла заява про скоєння злочину щодо групи білорусів на матчі чемпіонату Європи з баскетболу серед жінок у польському Бидгощі.

Заяву приніс Ігор Щекаревіч – один з потерпілих на матчі білорусів. Ігор звинувачує охорону матчу і організаторів в образі білоруського національного символу і порушення його особистої недоторканності.

Ігор Щекаревіч: “Я був у судового лікаря, який зафіксував у мене синяки по правій руці. Це результат того, що охорона винесла мене із зали із застосуванням сили. Ні охорона ні організатори матчу з до цих пір не вибачилися перед білорусами за образу білоруського прапора . Це зробили тільки влади Бидгощі. Перед тим як занести заяву я чекав майже 3 тижні на вибачення. Але очевидно ті особи, які вчинили злочин вважають нормальною річчю образа білоруських національних символів. Тому потрібно використовувати правові норми для покарання цих осіб. Хочу подякувати за юридичну допомогу правозахисника Андрія Жукавца і український Центр “Співпраця без кордонів”.

Нагадаємо, що увечері 25 червня група білоруських уболівальників була видалена з матчу Білорусь – Литва на чемпіонаті Європи з баскетболу серед жінок у польському місті Бидгощі. При цьому проти Ігоря Щекаревіча охорона застосувала силу. Причиною видалення білорусів стало їх відмову згорнути біло-червоно-білі прапори.

Прес-служба Центру регіонального розвитку “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів