Від польської влади вимагають зупинити політичне переслідування білоруського активіста (фото)

28.07.2011

28 липня в консульство Польщі в українському місті Луцьку надійшло звернення з вимогою до Генеральної прокуратури Польщі припинити політичне переслідування білоруського громадського активіста Андрія Жукавца. Ініціатором звернення виступила українська організація Центр “Співпраця без кордонів”. Аналогічний лист буде направлено поштою на ім’я генерального прокурора Польщі Андрія Шеремета.

 

Звернення

Центр регіонального розвитку «Співпраця без кордонів» звертається до генерального прокурора Польщі Андрія Шеремета з вимогою припинити політичне переслідування білоруського громадського активіста Андрія Жукавца.

Протягом 10 років співробітники суду і прокуратури Білостока за допомогою фальсифікації документів намагаються засудити Жукавца і екстрадувати його на територію Білорусі. Факти фальсифікацій документів неодноразово виявлялися, але незважаючи на це, судова справа проти Жукавца так і не була зупинена.

Все це показує, що справа Жукавца є замовною, а сам активіст переслідується за свої політичні погляди і громадянську позицію. При цьому все це відбувається при потуранні керівництва генеральної прокуратури Польщі.

У разі продовження пеараследу Жукавца Центр “Співпраця без кордонів” почне кампанію по інформуванню громадськості України про факт політичного переслідування білоруського активіста з боку польської прокуратури і суду.

Нагадаємо, що підприємець Жукавец в Білорусі матеріально підтримував “Молодий фронт”, правозахисників, опозицію. Був затриманий на «Чорнобильському шляху» в 1996 році. Після затримання на фірму Жукавца «Трейс» були направлені перевірки Мінського міського виконавчого комітету і КДБ. Згідно з директивою Лукашенко фірму закрили, хоча не мали на це право: фірма для своєї діяльності взяла кредит в 700 тисяч доларів і повинна була його виплачувати. На підставі сфабрикованих фактів було порушено кримінальну справу.

Після закриття фірми Жукавец намагався погашати кредити, але банк ці гроші не брав. Після цього на нього завели кримінальну справу, звинувативши в несплаті майже 700 тисяч доларів кредиту двом білоруським банках.

У 1999 році Жукавец виїхав з Білорусі і попросив політичний притулок у Польщі. Але переслідування не припинилося. Суд над ним в Польщі тягнеться 10 років. Жукавца в 2001 році навіть заарештували в Польщі і звільнили тільки після втручання тодішнього генерального прокурора Леха Качиньського.

З’ясувалося також, що в 2002-2005 роках перекладачі фальсифікували документи, коли переводили на польську мову банківські документи з Білорусі у судовій справі проти Жукавца.

Прес-служба Центру регіонального розвитку “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів