Вибори у Франції: мажоритарна система обслуговування політичних велетнів

12.06.2012

В неділю у Франції відбувся перший тур парламентських виборів. Нагадаю, що декілька тижнів тому відбулись президентські вибори на який переміг представник “Соціалістичної партії” Франсуа Олланд 51,63%, натомість Ніколя Саркозі, що представляв “Союз за народний рух” отримав 48,37%.

З моєї точки зору система виборів до французького парламенту є недемократичною і по суті обслуговує інтереси двох партій, що мають підтримку більшої частини виборців цієї країни, але ж не усіх… Система виборів є суто мажоритарна. Наприклад Національний Фронт Марі Ле Пен, якщо врахувати підтримку його кандидатів, в сукупності отримав 13,6%, але може бути так і не представлений жодним депутатом, так як з десяток кандидатів партії, що пройшли до другого туру можуть програти цей двобій. У більшості випадків у другому турі виборці що підтримують лівоцентристів та правоцентристів голосують за будь-яку кандидатуру супроти кандидата від НФ. Погодьтесь це несправедливо!?

На минулих парламентських виборах партія в сукупності отримала 4,3%, але жоден її кандидат не зміг перемогти у другому турі. Цього ж року такий шанс має очільниця НФ Марін Ле Пен, яка у першому турі виборів отримала 42% підтримки і у другому турі буде боротись за перемогу з кандидатом від соціалістів. Більше того її племінниця Жана-Марі, Маріон Марейшал Ле Пен також перемогла у своєму окрузі на півдні Франції з результатом 35%. Отака династія Ле Пенів)

Отже власне про результати виборів:

· Соціалістична партія – 29,35%
· Союз за народний рух – 27,12%
· Національний фронт – 13,60%
· Лівий фронт – 6,91%
· Зелені – 5,46%

Але ці цифри по суті мало про що значать, адже все вирішиться у другому турі виборів де в основному зійдуться представники вже названих мною “Соціалістичної партії” та “Союзу за народний рух”. У першому турі, отримавши підтримку більше 50% виборців в окрузі, депутатами стали лише 22 соціалісти, 9 народників та ще 5 кандидатів від інших п’яти партій. нагадаю в парламенті Франції засідають 577 депутатів.

Ну і електоральна карта переможців в округах є також достатньо цікавою. Округи навколо Парижу, біля кордону з Німеччиною та поблизу перенасиченого мігрантами Марселю голосують за правоцентристів (синій колір – “Союз за народний рух”). Бретань, центр країни та території, що межують з Іспанією підтримують соціалістів (позначені червоним кольором). Блакитні округи це представники союзників «Союзу за народний рух» з “Нового центру”. Чорні, це й є ті п’ять округів де перемогли кандидати від Національного фронту. Два на півночі, два на півдні і один у Парижі.


Результати голосування за Національний Фронт

Результати голосування за Соціалістичну партію

Результати голосування за Союз за народний рух

Результати голосування за Лівий фронт

Результати голосування за ЗеленихІгор Гузь

Коментування: коментарів