Заходи в Білорусі з нагоди річниці Конституції України (фото)

2.07.2011

В рамках святкування 15-ї річниці Конституції, українські дипломати, активісти діаспори та журналісти поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Білорусь Олександр Сосюра, виступаючи перед учасниками заходу, зазначив: «З 1996 року пройдено суттєвий відрізок часу для становлення нашої держави та її правового поля. Українська Конституція народжувалася у великих дискусіях та протистояннях. Процес продовжувався з дев’яностого року. І ми з вами повинні розуміти, що Конституція – це колективний договір всіх верств суспільства, він закріплює, яким чином будуть вирішуватися питання в країні, яким чином буде забезпечено можливості для розвитку. які інструменти, які гарантії будуть задіяні. Тому сам факт існування Конституції – це гарантійний лист, щодо того, що всі інтереси буде реалізовано і держава буде намагатися їх досягнути».

Також в Посольстві, учасникам заходу було продемонстровано документальний фільм «12 хвилин з Україною», після чого відбулася дискусія гостей та дипломатів української дипломатичної місії в Республіці Білорусь на тему політико-правового розвитку України, її конституційного ладу тощо.

Після палкої дискусії та виступів, неформальне спілкування продовжилося за келехом шампанського.

А 28 червня Посольство організувало поїздку керівників громадських організацій українців до Вілейського району Мінської області на батьківщину Пилипа Орлика, автора першої Конституції України, де разом з представниками місцевої адміністрації урочисто поклали квіти до пам’ятного знаку П.Орлика в селі Косута, де народився гетьман, та біля пам’ятної дошки на вулиці, названій його ім’ям (у м. Вілейка).

Покладення квітів до пам’ятного знаку Т.Шевченку і Є.Желіговському відбулося також в с.Корековці, Вілейського району, де силами українців і місцевих активісті встановлено цей знак та висаджено дубовий парк на знак дружби українського та білоруського народів.

Посольство України в Білорусі

Коментування: коментарів