Заступник генпрокурора Польщі зустрівся з представником Центру “Співпраця без кордонів” (фото, відео)

22.12.2011

22 грудня в Генеральній прокуратурі Польщі пройшла зустріч представників білоруських та міжнародних організацій із заступником генерального прокурора Польщі Робертом Гернандем. У ній взяли участь представник Центру “Співпраця без кордонів” Ігор Щекаревіч, представник “Союзу на користь демократії в Білорусі” Анатолій Міхновец і представник “Європейської Білорусі” Дмитро Бородко, а також правозахисник Андрій Жуковец.

При розмові з Гернандем також повинні були бути присутніми журналісти. У ході контактів з прокуратурою білоруські активісти повідомляли, що хочуть запросити представників засобів масової інформації. Співробітник прокуратури, відповідальний за організацію зустрічі, початково не висловлювався проти журналістів. Однак коли журналісти спробували пройти на зустріч їм у цьому було відмовлено. Швидше за все замгенпрокурора побоявся в їхній присутності відповідати на гострі питання.

Ігор Щекаревіч

Анатоль Міхновец, Дмитро Бородко, Ігор Щекаревіч, Андрій Жуковец

На зустрічі були обговорені численні факти порушення прав активістів білоруської опозиції в Польщі. А саме рішення прокуратури у Бидгощі про фактичну заборону використання білоруського національного прапора на спортивних заходах у Польщі та багаторічне переслідування білостоцькою прокуратурою Андрія Жуковца.

Також білорусів цікавило чому не були відповідно покарані співробітники Генпрокуратури Польщі, відповідальні за передачу білоруським властям банківських відомостей правозахисника Алеся Бєляцького.

У всіх цих порушеннях, згідно представників організацій, винні прокуратури різних міст Польщі. Активісти не виключають, що деякі такі рішення польські прокуратури примали  у співпраці з білоруським режимом.

Представники білоруських та міжнародних організацій попросили заступника генерального прокурора Польщі вплинути на своїх підлеглих і не дати їм можливості порушити закон ще раз. Єдиним ефективним способом для цього є притягнення їх до відповідальності за попередні порушення польського законодавства.

За підсумками зустрічі, активісти оцінили її як успішну. Це перша розмова такого рівня представників білоруських організацій і керівництва Генпрокуратури Польщі. Був налагоджений контакт з генпрокуратурою, який в майбутньому допоможе уникнути порушення прав активістів білоруської опозиції в Польщі.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів