Затримані в Білорусі українці повернулися на Батьківщину

27.03.2013

27 березня троє членів “Національного Альянсу”, які були затримані в Білорусі на святкуванні “Дня Волі”, потягом Мінськ-Чернівці прибули в Україну.

Спочатку побратими з організації зустріли Юлію Грищук, Назара Зеліновського та Юлію Сливінську з потяга в місті Дубно, а вже потім вони прибули в Луцьк де потрапили в обійми тих, хто ці дні в Україні найбільше змагав за їх звільнення.

Звільнені українці сказали, що вони спочатку зустрінуться з рідними, а вже потім повноцінно розкажуть про все, що з ними відбувалося в сусідній країні.

Сказали лише, що за ними в Білорусі слідкували, і вони були затримані вже після акції, далеко від місця її проведення, коли вийшли з маршрутки і на момент затримання на них не було жодної символіки.

Також повідомили, що рішення про їх депортацію буде розглядатися через 10 днів, і якщо депортації все ж не буде, то вони будуть готові знову поїхати в Білорусь.

Нагадаємо, що 24 березня в Мінську білоруські правоохоронці затримали трьох активістів всеукраїнської молодіжної організації “Національний Альянс”.

Активісти поїхали у сусідню країну, щоб взяти участь у щорічній акції білоруської опозиції “День Волі”.

Поїздка українців відбувалася у рамках проекту “Українська присутність”, який втілює “Національний Альянс” спільно з міжнародною організацією Центр “Співпраця без кордонів”. У рамках проекту українці їздять у різні країни світу, в основному автостопом, і піднімають на різних акціях, які вони ідейно підтримують, українські прапори.

Прес-служба Центру “Співпраця без кордонів”

Коментування: коментарів